Povodom projekta „Na mladima svijet ostaje“ Društva Multiple skleroze Istarske županije i grada Pule čiji je cilj upoznavanje učenika osnovnih i srednjih škola sa tom autoimunom, kroničnom i neurodegenerativnom bolešću, nastala je i suradnja sa talijanskom srednjom školom u Rovinju.
Poveznica je to i sa smjerom fizioterapeutski tehničar koji djeluje u Talijanskoj srednjoj školi gdje se tamošnjim učenicima na ovaj način nudi mogućnost dodatnih saznanja o toj patologiji.
U sklopu projekta školu su posjetile predsjednica Društva Snježana Raić, dopredsjednica Lorena Buić i članica Jasminka Novaković, a dočekali su ih fizioterapeutkinja Sandra Soffici, psiholog škole Merilin Modrušan, fizioterapeut Sandro Apollonio i učenici trećeg i četvrtog razreda smjera Fizioterapeutskog tehničara.
Cilj predavanja je bio upoznati učenike direktno sa poteškoćama koje pacijenti imaju tokom njihove svakodnevnice, u njihovim domovima, na radnom mjestu, na bilo kojem mjestu gdje su prisutne arhitektonske barijere koje njima znatno otežavaju kretanje.
Multipla skleroza se češće javlja u obiteljima u kojima već postoji oboljeli član, bolest se najčešće javlja sporadično i ne smatra se genetski nasljednom bolešću. Od ukupnog broja oboljelih, broj žena je dva do tri puta veći od broja oboljelih muškaraca. Dijagnosticira se obično između 20 i 40 godina starosti, iako se može pojaviti i u ranom djetinjstvu ili starijoj dobi.