1011 oboljelih, 88 izliječenih, 35 na respiratoru i 7 preminulih - ukupne su brojke nastale kao rezultat epidemiije koronavirusa u Hrvatskoj. U 14 sati Nacionalni stožer iznijet će nove brojke, a u međuvremenu ministar zdravstva Vili Beroš je u Zadru.
‘‘Imamo tri novozaražene osobe, ukupno 50 pacijenata u Županiji‘‘, rekli su iz tamošnjeg stožera, a ministar je uputio i poruku mladima, dan nakon što je izrazio žaljenje što se ne pridržavaju mjera upravo u Zadru, ali i Splitu i Šibeniku.
"Iako smo rekli, i to stoji, da stariji građani obolijevaju i imaju teži klinički tijek ove bolesti, međutim, u zadnje se vrijeme pojavilo i nešto mlađe populacije. Savjetujem mladima da doista budu odgovorni, jer i oni mogu oboljeti, čak i imati teži oblik kliničke slike. Svi skupa moramo biti solidarni, čuvati se i odgovorni i za sebe i za druge", kazao je ministar Beroš.